FORGOT YOUR DETAILS?

Wojciech Piekarski

Wojciech Piekarski - urodził się w 1980r. Ukończył Politechnikę Łódzką. Artysta jest związany z łódzkim domem aukcyjnym Rynek Sztuki. Tworzy niecodzienne akty, bardzo realistycznie komponuje martwe natury. W jego pracach znajdziemy również akty oraz obrazy o tematyce sakralnej. Malarstwo tego artysty cieszy się rosnącą popularnością nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Stanisław Baj

Stanisław Baj - urodził się w 1953 roku we wsi Dołhobrody na Polesiu. Jest absolwentem malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem w roku 1978 pod okiem profesora Ludwika Maciąga. Prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie oraz w Europejskiej Akademii Sztuk. W latach 2006–2013 prorektor do spraw studenckich Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Grecji, Rosji, Kanadzie, uczestniczył także w ponad stu wystawach zbiorowych.

Wojciech Górecki

Wojciech Górecki - urodził się 23 kwietnia 1959 roku. Ukończył Gdańską Akademię Sztuk Pięknych, na wydziale Malarstwa i Grafiki. Uprawia przede wszystkim malarstwo plenerowe, rysunek i grafikę warsztatową. Artysta miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace od lat cieszą się wielkim uznaniem nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju.

Franciszek Wójcik (1903 - 1984)

Franciszek Wójcik - należał do grupy artystów związanych z zakopiańskim środowiskiem artystycznym. Od czasów II wojny światowej, kiedy to osiedlił się w Zakopanem, aż do śmierci był jednym z najaktywniejszych malarzy pracujących pod Tatrami. Miał ponad 50 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brał udział w kilkudziesięciu okręgowych i ogólnopolskich wystawach zbiorowych, był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego prace cieszyły się sporą popularnością, za swoją twórczość był kilkakrotnie wyróżniany.

Jacek Łącki

Jacek Łącki– urodzony w 1956r. w Katowicach, tworzy m.in. w Częstochowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Warszawie. W jego pracach dominuje malarstwo olejne, maluje głównie pejzaże, a swoje inspiracje czerpie z natury. Posiada na swoim koncie ponad 60 wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i na świecie. Obrazy maluje szpachlą i pędzlem, a jego przepiękne pejzaże cechuje duży realizm.

Borys Michalik

Borys Michalik-urodził się w 1969r., zmarł 31.12.2018r. w Częstochowie, syn wybitnego artysty Mariana Michalika. Był absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. Artysta ten dorastał w otoczeniu wspaniałych polskich malarzy co zaowocowało tym, że i on zakochał się w malowaniu. Jego twórczość charakteryzuje głównie technika pasteli i malarstwo olejne. Po mistrzowsku „bawił się” światłem, a jego kreacje nieba wprawiają nierzadko w zachwyt. Swoje inspiracje czerpał m.in. z twórczości Tomasza Sętowskiego. Artysta tworzył niecodzienne krajobrazy, martwą naturę, ale też surrealistyczne wizje świata, bardzo tajemnicze i refleksyjne. Prezentował swoje prace na prestiżowej wystawie Magical Dreams. Jest doceniany nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Marek Rużyk

Marek Rużyk- urodził się w 1965r. Swe obrazy maluje farbami olejnymi na płótnie, zaś jego prace wyrażają tematykę marynistyczną. W sposób niezwykły i z wielkim wyczuciem operuje światłem, barwami, co sprawia, że patrząc na jego dzieła odnosimy wrażenie, iż niemalże dotykamy wzburzonych fal na morzu. Każda jego praca posiada swoisty klimat i opowiada jakąś historię, w której odbiorca ma nieodpartą chęć się zanurzyć.

Sławomir Zajkowski

Sławomir Zajkowski- urodził się w 1980r. Maluje farbami olejnymi na płótnie, ma swój niepowtarzalny styl, nawiązujący do impresjonizmu, ale przy tym nieco nonszalancki. Jego prace są różnorodne zawierają marynistykę, abstrakcję, kwiaty, a także pejzaże. Dzieła tego artysty są przepełnione radością, pozytywną energią, przez co zyskały uznanie kolekcjonerów w Polsce i za granicą.

Roman Kornecki

Roman Kornecki – urodził się w Skarżysku Kamiennej, gdzie tworzy i mieszka. Artysta uczestniczy w wielu wystawach malarskich, aktywnie bierze udział w życiu klubu „SKART” w Skarżysku Kamiennej. Współpracuje z twórcami z Krakowa, a także należy do Towarzystwa Sztuk pięknych w Kielcach. Maluje głównie techniką oleju, a jego obrazy przedstawiają bardzo nastrojowe i klimatyczne pejzaże. Wspaniale operuje barwami co sprawia, że czujemy się jakbyśmy byli tuż przy lesie czy rzece, relaksując się i marząc.

Vladimir Vilenchyts

Vladimir Vilenchyts -  urodził się w 1971 r w Svierinovie na Białorusi, ale od ponad 20 lat mieszka w Polsce. Zamiłowanie do malarstwa zrodziło się w czasie spotkań z artystami w Mińsku. Tuż po odkryciu swego talentu w bardzo krótkim czasie osiągnął sporą popularność. Artysta tworzy niezwykłe pejzaże, a także lubuje się w malowaniu martwej natury, którą odzwierciedla precyzyjnymi kompozycjami.

 

Katarzyna Kubiak

Katarzyna Kubiak- urodziła się w 1988r. Jest absolwentką ISP w Zielonej Górze. Artystka młodego pokolenia, brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym, ale też tworzy grafiki, projekty architektoniczne oraz rysunki. Jej prace odznaczają się duża precyzją, wspaniale maluje twarze- sprawiając, że każda z nich ma swój niepowtarzalny charakter i wyraz.

Małgorzata Łącka

Małgorzata Łącka- jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Od wielu pasjonuje się malarstwem. Jej prace to malarstwo olejne, odznaczające się techniką szpachelkową, grubo nakładanej farby, co daje wrażenie trójwymiaru. Artystka tworzy głównie kwiaty, w unikatowych zestawieniach i kompozycjach, fenomenalnie balansując wśród różnorodnych barw i światła. Maluje malownicze pejzaże, a także martwą naturę.

Damian Gierlach

Damian Gierlach- urodził się 1984r. w Krośnie, obecnie mieszka i tworzy w Jedliczu. Artysta młodego pokolenia, ukończył Państwowe Liceum Plastyczne w Krośnie oraz PWSZ w Sanoku. Swoją edukację rozszerzał także na Uniwersytecie Rzeszowskim. Prace tworzy techniką olejną , ale też akwareli i akryli. Tematy jego prac to portrety, które są niezwykle klimatyczne, znaleźć można także subtelne i urokliwe pejzaże.

Ryszard Gutowicz

Ryszard Gutowicz- artysta zamieszkały w Złocieńcu, na Pojezierzu Drawskim. Malarstwem zajmuje się już od wielu lat, jest to jego praca, ale przede wszystkim wielka pasja. Tworzy prace olejne, techniką szpachli, przede wszystkim krajobrazy i klimatyczne pejzaże. Jego dzieła były wystawiane i doceniane w kraju i za granicą.

   

Piotr Szultz

Piotr Szultz- urodził się w 1972 r. W 1992 roku ukończył Liceum Sztuk Plastycznych, studiował w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu. W swoich pracach nawiązuje do impresjonizmu, tworząc oryginalne i ciekawe zestawienia barw, wykorzystując wiele różnych technik. Jego prace odznaczają się niezwykłym urokiem.

Wiktor Bezrukow

Wiktor Bezrukow- urodził się w 1972r, mieszka i tworzy w Białymstoku. Brał udział w wystawach zarówno indywidualnie, jak i we współpracy z innymi. Jego prace noszą znamiona impresjonizmu, a także malarstwa figuratywnego. Artyście udaje się stworzyć dzieła wyrażające radość, bardzo pogodne, a zarazem dekoracyjne.

Jerzy Łapuć

Jerzy Łapuć- urodził się i mieszka w Złocieńcu. Tworzy m.in. techniką szpachli, malując urokliwe pejzaże, czym odzwierciedla swoje zamiłowanie do piękna natury. Jego prace mają niepowtarzalny klimat i są cenione zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju.

Wiesław Wilk

Wiesław Wilk- urodził się w 1954r. na Pomorzu, obecnie mieszka i tworzy w Szczecinku. Już od dziecka pasjonował się żeglarstwem, nic więc dziwnego, że w jego dorobku znajdujemy głównie prace o tematyce marynistycznej. Malarstwo to jego kolejne zamiłowanie, gdzie może wyrazić siebie. Brał udział w wielu plenerach marynistycznych, a jego dzieła wystawiane były w wielu polskich i zagranicznych miastach.

Marek Maj

Marek Maj- pochodzi z Radomia. Z zamiłowania artysta, malarz, grafik, poeta. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym na płótnie, choć tworzy rysunki pastelami bądź ołówkiem. W Radomiu odbyło się kilka wystaw jego prac. Stworzył także m.in. projekt graficzny okładki do jednej z płyt zespołu Ira.

Marek Morzyński

Marek Morzyński- pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego, a od kilku lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Artysta zajmuje się przeważnie malowaniem martwej natury, dużą uwagę przywiązuje do precyzji wykonania. Interesująco dobiera elementy kompozycji, które łączą się w spójną całość.

Janusz Gromotka

Janusz Gromotka- urodził się w 1966r.  w Katowicach. Współczesny artysta, który przenosi na płótno swoje niezwykłe wizje, nawiązujące do surrealizmu, gdzie znaleźć można, także elementy fantastyczne czy kosmiczne. Jego dzieła skłaniają odbiorcę do refleksji, zastanowienia i poszukiwania głębszego sensu, są przy tym atrakcyjne i tworzą swoisty klimat.

Łukasz Karcz

Łukasz Karcz (ur. 1981r) – ukończył Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Dotychczas stworzył ponad 700 prac olejnych. Jego obrazy  znajdują się obecnie w kolekcjach muzealnych, instytucjonalnych i prywatnych w kraju i  USA, Kanadzie, Australii, Rosji, Anglii, Austrii, Irlandii, Niemczech, Francji. W swojej pracy artystycznej inspiruje się m.in. XIX wiecznym malarstwem impresjonistycznym.

Paweł Śliwka

Paweł Śliwka - artysta młodego pokolenia, posiadający swój własny, niepowtarzalny styl tworzący, bardzo interesujące prace przepełnione fantazją. Malarz potrafi wytworzyć niezwykle osobliwe prace,  barwne, humorystyczne i często przepełnione symboliką. Twórczość Pawła Śliwki emanuje optymizmem i z pewnością  dodaje wnętrzom pozytywnej energii.

Aleksandra Węgierka

Aleksandra Węgierka to pseudonim artystyczny Pawła Śliwki - artysty młodego pokolenia, posiadający swój własny, niepowtarzalny styl tworzący, bardzo interesujące prace przepełnione fantazją. Malarz potrafi wytworzyć niezwykle osobliwe prace,  barwne, humorystyczne i często przepełnione symboliką. Twórczość Pawła Śliwki emanuje optymizmem i z pewnością  dodaje wnętrzom pozytywnej energii.

Ilona Herc

Ilona Herc - Urodziła się w 1972 roku w Chrzanowie. Jest absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie. W 1998 roku uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Zygmunta Lisa. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Obrazy Ilony Herc cieszą się bardzo dużą popularnością, są wystawiane w wielu domach aukcyjnych w całej Polsce.

Maciej Wierzbicki

Maciej Wierzbicki- urodził się w 1981 roku w Szczecinie. Jest
absolwentem Liceum Plastycznego oraz Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Jest niezwykle utalentowany i pełen aspiracji. Jego malarstwo charakteryzuje ciekawe operowanie światłem, formą i barwami. Potrafi rozwijać się jednocześnie na wielu płaszczyznach. Oprócz malarstwa tworzy plakaty, ilustracje czy też polichromie elementów rzeźbiarskich.

Konrad Hamada

Konrad Hamada - krakowski malarz i architekt. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektury. Jego praca artystyczna oscyluje głównie wokół malarstwa olejnego, jednak nie stroni także od akwareli. Posiada w swym dorobku liczne wystawy indywidualne, które odbywały się głownie w Krakowie i okolicach. Jego prace znajdują się w kolekcjach zagranicznych m.in. we Francji, USA, Kanadzie czy Austrii. Jest uzdolniony także jako reżyser i scenarzysta.

Zygmunt Kwiryński

Zygmunt Kwiryński urodził się w 1949 roku. Artysta jest wszechstronny, gdyż tworzy wiele różnych tematycznie prac począwszy od portretów, przez sceny rodzajowe, pejzaże po sztukę abstrakcyjną. Twórczość tego malarza znalazła już swoje grono odbiorów, artysta tworzy wiele prac, które niemal od razu trafiają do czyjejś kolekcji.
Charakterystycznym elementem w pracach artysty jest umiłowanie koloru. Prace są świeże, optymistyczne, barwne, połączenia kolorów są odważne, co sprawia, że nie można od nich oderwać oczu. Każda praca jest niezwykle klimatyczna i niepowtarzalna.

Małgorzata Niegel

Małgorzata Niegel urodziła się w 1974 roku. Niezwykle utalentowana artystka młodego pokolenia, posiadająca swój niepowtarzalny styl i charakter. Jej prace odznaczają się unikatową aurą, która niemal przenika odbiorcę. Tworzy prace z obszaru pejzażu, a także abstrakcji. Twórczość artystki jest doceniana nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju.

Dariusz Miliński

Dariusz Miliński (ur. 10 lipca 1957 w Cieplicach Śląskich-Zdroju) – polski malarz, scenograf i twórca plakatów. Ma w swoim dorobku ponad 200 wystaw indywidualnych i trudną do zliczenia ilość wystaw zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji i USA. Za swą pracę zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jest założycielem grupy artystycznej "Pławna 9". Oddany animator kultury. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i zagranicą

TOP